KONST / Litografier / Färglitografi 7437006
*
nr 743 7006
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi , Stellan Mörner (1896-1979), 60/75, motivets mått: 31x44
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:58:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 22:25:34
1
300 kr
9/2 21:17:59
2
350 kr
11/2 21:15:24
3
400 kr
12/2 14:24:35
4
450 kr
12/2 14:25:22
4
500 kr
13/2 05:41:03
3
500 kr
13/2 10:33:18
2
550 kr
27/2 10:36:48
5
600 kr
27/2 17:53:08
6
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Stellan Mörner
nr 743 7006
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi , Stellan Mörner (1896-1979), 60/75, motivets mått: 31x44
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 22:25:34 | 1 | 300 kr |
9/2 21:17:59 | 2 | 350 kr |
11/2 21:15:24 | 3 | 400 kr |
12/2 14:24:35 | 4 | 450 kr |
12/2 14:25:22 | 4 | 500 kr |
13/2 05:41:03 | 3 | 500 kr |
13/2 10:33:18 | 2 | 550 kr |
27/2 10:36:48 | 5 | 600 kr |
27/2 17:53:08 | 6 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk mÃ¥lare och scenograf.Läs mer om Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09